Hennafestés
Van, aki a fájdalom miatt sosem ülne be egy tetoválóhoz, hogy örök emléket tegyen a testére, viszont rajong a tetoválásért. Divatosak a klasszikus, indiai henna minták, melyeket a kézfejre festetnek, hétköznapi viseletnek is szép. Ajándékba is adhatunk a hennát, így sok bókot is adunk egyben. A jól megválasztott helyre festett henna díszít és öltöztet, vonzó külsőt ad viselőjének.
FONTOS: A valódi henna nem fekete, nem okoz sebeket. Nyugtató, hűsítő hatással van a bőrre. A hennafestéskor a bőr felső rétegeit festi meg a hennanövény. Színe először narancssárga lesz, majd lassan bebarnul. Végleges színét kb. 1-2 napon belül éri el. Ez a szín fokozatosan halványodni fog a 6. naptól a külső hatásoktól függően. A minta 2 hétig is látszódhat ha vigyázunk rá. Minél vastagabb és pigmentáltabb a bőr, annál sötétebb és tartósabb lesz a hennaminta. Az általam használt hennafestéket a legjobb minőségű, teljesen tiszta hennaporból én keverem ki, 100%-ban természetes anyagokat tartalmaz.
Hennafestés előtt:
- Ne használjunk semmilyen krémet, olajat a hennázandó felületre, a bőrradírt viszont ajánlom!
- Ha szükséges előtte szőrtelenítsünk (utána semmiképp)
- Készüljünk fel hogy egy hennafestés ideje 30 perc és 1,5 óra között is eltarthat a minta méretétől függően.
Hennafestés után:
- A hennapasztát minimum 5 órán keresztül meg kell tartani a bőrön, de minél tovább annál jobb
- Ha van rá lehetőségünk melegítő párnával (vagy vannak hasonló módszerek, mint a meleg só) tartsuk melegen a pasztát, annyira, hogy ne kezdjen el oldódni, ettől még sötétebb lehet a mintánk. Ha nincs erre lehetőség takarjuk be, hogy a test melegével hasonló hatást érjünk el.
- Vagy cukros citromos vízzel (ügyeljünk hogy ne áztassuk szét a mintát) néha ecseteljük, a nedvesen tartott hennapasztától is sötétebb mintát kapunk.
- Amíg a hennapaszta a bőrön van, ne érje közvetlenül napsugárzás.
- Víz ne érje a felületet 24 óráig, ha mégis, semmiképp ne dörzsöljük, a pasztát le kell kaparni.
- A továbbiakban kerüljük a dörzsölést, vízzel való érintkezést amennyire csak lehet, a hosszan tartó mintáért.
- Ha mégis sok időt töltenénk vízben, tegyünk a mintára (vékonyan!) vazelint vagy olajos testápolót (strandolás esetén legjobb az olajos bázisú vízlepergetős napozó készítmény)
- Ha szeretnénk eltüntetni a mintát mert már nagyrészt lekopott, kicsit áztassuk a felületet és utána citromlével vagy sebbenzines vattával le tudjuk dörzsölni.
FONTOS! Rovarcsípésre, ekcémára, sebre, varra vagy más sérülésre, és egyéb fertőzéses bőrbetegségre nem festek!